Dominik Cieślikiewicz

Dominik Cieślikiewicz

Fundacja Ładowarka

Kiedyś etatowy urzędnik, dzisiaj etatowy społecznik. Prezes Zarządu Fundacji Ładowarka, organizacji pozarządowej działającej w szeroko pojętej kulturze i aktywizacji społecznej na terenie całego regionu kujawsko-pomorskiego. We Włocławku Fundacja prowadzi kawiarnię obywatelską, w Grudziądzu zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami, a w Bydgoszczy prowadzi biuro Centrum Seniorów. Prywatnie tata rocznej córeczki, uzależniony od klocków LEGO i roweru.

***

Fundacja Ładowarka jest operatorem Kawiarni Obywatelskiej "Śródmieście Cafe" zlokalizowanej we Włocławku w nowopowstałym Centrum Rewitalizacji przy 3 Maja 18 (w latach 2016-2023 r. kawiarnia funkcjonowała przy ul. 3 Maja 9).

„Śródmieście Cafe” jest jednym z projektów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Zgodnie z przyjętymi założeniami, to przestrzeń służąca badaniu potrzeb i oczekiwań mieszkańców Włocławka, otwarta na inicjatywy społeczne oraz stanowiąca centrum animacyjne obszaru rewitalizacji. Celami projektu jest również stworzenie platformy do międzysąsiedzkiej komunikacji, a także dialogu z podmiotami realizującymi rewitalizację włocławskiego Śródmieścia. Na co dzień kawiarnia to miejsce spotkań i wspierania aktywności mieszkańców Włocławka. Przestrzeń ta znana jest z imprez kulturalnych, spotkań i wykładów dla osób w każdym wieku. W kawiarni odbywają się także liczne spotkania konsultacyjne oraz dyżury przedstawicieli władz miasta i instytucji, w tym m.in. Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Operator kawiarni jest wybierany w drodze otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania publicznego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz rewitalizacji. Fundacji Ładowarka plonowanie została operatorem „Śródmieście Cafe” na lata 2024-2025, wcześniej prowadziła kawiarnię w latach 2021-2022. Jednocześnie Fundacja Ładowarka realizuje szereg inicjatyw aktywizujących społeczność miasta Włocławek, w tym obszaru rewitalizacji, takich jak: podwórkowe kino plenerowe, warsztaty kreatywne z detalem architektonicznym w roli głównej, koncerty plenerowe czy wydarzenia o charakterze historycznym.